Yeni Ürün Şeklini Bul (Animals) - Zet Zeka

Nasıl Oynanır:

Oyun 16 adet büyük hayvan figürü kartı ve 48 adet bölünmüş hayvan figürü kartından oluşmaktadır. Kutudan çıkan büyük hayvan figürlü kartlardan her oyuncu üçer tane alır, diğer kartlar ortaya kapalı şekilde dizilir. Oyuncular sıra ile kapalı olan kartları açar, önünde yer alan büyük hayvan figürlü kartları tamamlamaya çalışır. Oyun süresince en çok kartı tamamlayan oyunun galibi olur.
Dikkat Konsantrasyon, Parça-Bütün İlişkisi, Eşleştirme, Hafıza yeteneğini geliştiren bu keyifli oyun 2-4 arası oyuncu ile oynanabilir. Oyunun talimatları ve gelişim alanları içindedir.


Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Eğer;
* 2 oyuncu oynarsa, önce üçer büyük hayvan figürü alınır, bittikçe diğer kartlar alınır, bütün kartlar bittiğinde en fazla kartı tamamlayan oyunun galibi olur.
* 3 oyuncu oynarsa, önce üçer büyük hayvan figürü alınır, bittikçe diğer kartlar alınır, bütün kartlar bittiğinde en fazla kartı tamamlayan oyunun galibi olur.
* 4 oyuncu oynarsa, bütün oyuncular 4'er adet büyük hayvan figürü alır, önündeki kartları ilk tamamlayan oyunun galibi olur.
* 5 oyuncu oynarsa, bütün oyuncular 3'er adet büyük hayvan figürü alır, önündeki kartları ilk tamamlayan oyunun galibi olur.


Oyunun Çocukların Gelişimine Katkıları

Oyun çocuğu yetişkin hayatına hazırlayan son derece önemli bir araçtır. Oyun oynarken çocuklar duygularını, ihtiyaçlarını, problemlerini dile getirmekte ve bunları çözme yeteneğini geliştirmekte, çevresiyle ilişki kurmaktadır. Oyun çocukların hareket, zihinsel, sosyal, duygusal ve dil gelişimi kapasitelerinin gelişmesine fırsat vererek, toplum içindeki sosyal rollerini ve kendilerini diğer bireylerden ayıran özelliklerinin farkına varmalarını sağlar.


Psikomotor Gelişim

Oyun içerisinde yer alan kartları ters çevirip dizme ve bir bütün oluşturan kartları bir araya getirme işlemi sırasında el göz koordinasyonu ve küçük kas motor becerileri gelişmekte ve bu oyunla çocuklarda Dikkat-Konsantrasyon becerisinin üst seviyelere çıkarılması hedeflenmektedir


Sosyal - Duygusal Gelişim

Sıra alma,bir bütün oluşturan kartları bir araya getirme işlemini başarı ile yaptığında kendine güven ve rakabet becerileri gelişir.


Dil Gelişimi

Oyun içerisinde yer alan figürlerin özellikleri ile ilgili konuşulduğunda figürler hakkında bilmediği kelimeler var ise onları öğrenme ve kullanma fırsatı bulur. Figürlerin İngilizce isimlerini öğrenerek, dil gelişimi ve yeni bir dil öğrenimine katkı sağlanmış olur.


Bilişsel Gelişim

Bir bütün oluşturan kartları bir araya getirme işlemi sırasında mantık yürütme, problem çözme, dikkat-konsantrasyon becerileri gelişir. Oyundaki figürlerin özellikleri ile ilgili bilmediği kavramlar varsa onları öğrenir.


Oyun İçeriği:
* 16 adet büyük hayvan figürü
* 48 adet bölünmüş hayvan figürü

Ürün Detay Özellikleri
Yaş: 5 - 99
Gelişim Alanı:  Dikkat ve Konsantrasyon, Eşleştirme, Parça-Bütün İlişkisi
Ürün Grubu:  Eğitsel Oyun
Oyuncu Sayısı: 2 ve üzeri

Kazanımlar:

Eşleştirme
Dikkat ve Konsantrasyon
Parça-bütün ilişkisi
Grup çalışmaları
Problem çözme


Oyunlarımız Hakkında;

* Hiçbir katkı maddesi yoktur.

* Tamamen yerli üretimdir.

* Güvenilirliği ve sağlıklı olması sertifikalar ile belgelenmiştir. Boyalarımız SGS tarafından, kalitemiz TÜV tarafından tescillenmiştir.

* 30/11/2012 tarihli ve 2012/04 sayılı genelge kapsamında belirtilen azo renklendiriciler, fitalatlar ve TS 5219 EN71-3 oyuncak güvenliği standartlarına uygundur.

* Tüm boyalarımız; su bazlı, organik ve DIN EN-71-3 standartlarına uygun boyalardır. Çocuk sağlığına hiç bir zararı yoktur.

* Çocuklarımız için; Tanıma-Algılama ve Denge Konsantrasyonunu Geliştirici, Psiko-Motor Gelişim, Bilişsel Gelişim, Sosyal Duygusal Gelişim, Öz Bakım Becerilerini ve Dil Gelişimine Katkı Sağlıyoruz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Şeklini Bul (Animals) - Zet Zeka

100₺ Üzeri Ücretsiz Kargo

Alışverişinizi 100 ₺ Üzerinde Yapın Kargo Ücreti Ödemeyin...

1: Satılan Adet
  • 47,00₺